21 грудня поточного року у м. Краматорську в приміщенні залу засідань облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему: «Проблемні питання знищення полезахисних лісонасаджень в Донецькій області та шляхи  їх вирішення». Засідання організовано на виконання рекомендацій громадської ради при облдержадміністрації.

В роботі круглого столу прийняв участь заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Дмитро Штагер.

В ході засідання  обговорювалися питання щодо стану полезахисних лісових смуг в Донецькій області, наявні загрози їх знищення, а також  окремо обговорено стосовно вжиття ефективних заходів протидії знищенню захисних лісонасаджень в Донецькій області.

Полезахисні лісосмуги затримують сніг та зберігають вологу для майбутнього врожаю, не дають зливам змивати родючий ґрунт з полів, стримують вітер та пилові бурі. За експертними оцінками, на полях, які захищені лісосмугами, швидкість вітру знижується на 20-30%, вологість повітря збільшується на 3-5%, в два рази знижується непродуктивне випаровування вологи.  Наявність  лісосмуг є принциповою умовою ефективного агровиробництва в степових регіонах України.

На території Донецької області дане питання  потребує невідхильного вирішення.  Так роботи з інвентаризації лісосмуг у Донецькій області за рахунок коштів обласного бюджету, розпочаті у поточному році будуть подовжені  Департаментом агропромислового розвитку Донецької ОДА і у наступному.

Обговорюючи проблемні питання Дмитро Штагер звернув увагу присутніх на участь  об’єднаних територіальних громад  для яких це питання є актуальним – від громад залежить стан полезахисних лісосмуг,  їх використання та  оновлення. Він також відзначив, що виявлена проблема вкотре доводить необхідність впровадження постійних заходів з охорони земель.