Упродовж з 4 по 11 серпня поточного року виконуючим обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Якименком Іваном Васильовичем, за дорученням виконуючого обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Цвяха Олега Миколайовича, проведено ряд зустрічей з представниками громадських організацій Маріупольської та Мангушської спілок учасників АТО Донецької області.

Питання отримання земельних ділянок учасниками АТО наразі набуло гостроти у зв’язку із вступом в дію постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».

За результатами зустрічей досягнуте порозуміння з боку представників спілок у питаннях виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у відповідності з вимогами, викладеними у Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними . Також, окрім земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства  деякі учасники АТО Маріупольської спілки виявили бажання отримати у власність земельні ділянки для ведення садівництва та об’єднатися у подальшому в товариство.

Тож нагадуємо,  відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, державою гарантується безоплатна передача у власність громадянам України, як то учасники АТО у тому числі, земельних ділянок  із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а)для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;

б) для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;

в) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара

е) для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по районую.

 

Прес-служба Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області