8 грудня поточного року у залі засідань Донецької облдержадміністрації місті Краматорську відбулася нарада з питань створення умов для здійснення реформ в галузі землеустрою в об’єднаних територіальних громадах Донецької області.

У нараді прийняли участь представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, управління містобудування та архітектури, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області. Серед основних питань які обговорювалися на нараді були такі питання, як наявність і актуальність топографо-картографічних матеріалів та державної геодезичної мережі, проблеми встановлення меж об’єднаних територіальних громад, наявність у Національній кадастровій системі відповідної інформації для вирішення  зазначених проблем.

Наразі питання розвитку інфраструктури геопросторових даних  є дуже актуальними як для  Україні, так і безпосередньо для Донеччини. Географічна інформація в сучасних умовах перетворилася у важливий стратегічний ресурс державного управління та загальносуспільний продукт споживання, у вагомий чинник сталого соціально-економічного розвитку  країни та інтегрування в глобальний інформаційний простір.

Національна інфраструктура геопросторових даних спрямована на удосконалення системи забезпечення потреб суспільства у всіх видах  інформації, підвищення ефективності використання геопросторових даних та геоінформаційних технологій в системах підтримки управлінських рішень органів державної влади, місцевого самоврядування, в економічній, соціальній, екологічній, оборонній, науковій сферах в інтересах держави, суб’єктів господарювання і громадян на основі створення і сталого розвитку національної інфраструктури геопросторових даних України як складової єдиного інформаційного простору країни.

Проведення зазначеної наради для обговорення шляхів вирішення проблемних питань, що були з’ясовані в ході засідання – це  ті кроки, які забезпечать сталий розвиток інфраструктури геопросторових даних у Донецькій області, насамперед створення баз даних кадастрів (містобудівного, земельного та ін.)  для різних галузей.