07 грудня 2018 року відбулися перші у Донецькій області електронні земельні торги. Аукціон пройшов на платформі OpenMarket за адресою land.setam.net.ua Державного підприємства «СЕТАМ» Міністерства юстиції України.

До продажу були запропоновані права оренди на дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 92,5008 га за межами населених пунктів Галицинівської сільської ради Мар’їнського району.  До місцевого бюджету за результатами електронних земельних торгів надійде близько 200 тис. гривень. Ознайомитися з протоколами  цих торгів  можна на сайті land.setam.net.ua.

20 вересня у прес-центрі ІА «Інтерфакс» Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів.

Важливим етапом впровадження електронних земельних торгів стало доопрацювання Державного земельного кадастру та розробка окремого модулю аукціонів, що стало можливим за підтримки програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.

Пілотний проект дозволить відпрацювати процедуру переведення в електронний формат та упередити можливі ризики цієї трансформації.

Влітку минулого року Кабмін ухвалив Постанову № 688 від 21 червня 2017 року, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість даної сфери.

Тоді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи це рішення, зазначив, що суть запропонованих змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду виключно через електронний аукціон.

За розрахунками Уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд гривень.

Електронні торги дозволяють за невеликий час охопити найширшу аудиторію учасників. Клієнтська база не обмежується територією на якій розташована земельна ділянка. Учасниками можуть бути будь-які представники аграрного бізнесу та громадяни України яких зацікавить запропонована конкретна земельна ділянка.

Земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України.