На Донеччині ідуть жнива, і компанія по збиранню  зернових набирає обертів.

З початком жнив для виконання певних функцій мобілізуються національна поліція, Управління з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, екологічна інспекція, МНС  та інші служби – все це здійснюється під постійним контролем райадміністрацій на місцях та централізованим контролем облдержадміністрації. Ця масштабна робота ведеться заради головної мети: успішного проведення зернозбиральної компанії на Донеччині.

20 серпня поточного року головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області встановлений факт збору врожаю на самовільно зайнятій земельній ділянці   площею понад 11 га шляхом вирощування сільськогосподарської культури на  земелях житлової та громадської забудови комунальної власності, що на території Мелекінської сільської ради Мангушського району. На місці подій затримано вантажівку із зерном (ячмінь) та працюючий комбайн. Усі дії зафіксовані  та залучені до матеріалів справи.

Приїхавшим на місце подій державним інспектором складені акти обстеження земельної ділянки й перевірки дотримання вимог земельного законодавства, а також протокол про адміністративне порушення. Водночас, внаслідок самовільного зайняття земельній ділянці завдано шкоду яка після розрахунку її суми підлягатиме обов’язковій сплаті.

Отже, даний факт свідчить про порушення вимог земельного законодавства, а саме статті 125 Земельного кодексу України та кваліфікується як самовільне заняття земельної ділянки, відповідальність за що передбачена пунктом б) частини1 статті 211 Земельного кодексу України та статті 53-1 КУпАП.

На даний час провадження по справі триває.

Управління з контролю за використанням та охороною земель  Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області  контролюватиме  надалі хід розслідування даного правопорушення та розгляд його у суді.