На виконання наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 30.10.2019 № 263 «Про утворення комісії для проведення перевірки» комісією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру проведено перевірку питань діяльності Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області.
За результатами проведеної перевірки комісією встановлено безліч порушень норм законодавчих актів України під час виконання посадових обов’язків керівниками, а саме начальником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Якименком І.В., заступником начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Штагером Д.О. та заступником начальника – начальником управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тазієвим Д.Р. та співробітниками Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області.
У зв’язку з переміщенням у серпні місяці Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області до м. Маріуполь було звільнено велику кількість співробітників Головного управління – професіоналів в області землекористування, натомість, у м. Маріуполі Управлінням персоналу Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області під керуванням в.о. начальника управлінням персоналу Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Лисюрою О.В. у період з серпня місяця по 01.10.2019 було прийнято безліч працівників до штату Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, які не відповідають кваліфікаційним вимогам посад державної служби.
Крім того, Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області було орендовано приміщення за адресою м. Маріуполь,
пл. Машинобудівників, 1 для розміщення апарату Головного управління. Окрім відсутності робочих місць для співробітників Головного управління, дане приміщення не відповідає загальним санітарно-епідеміологічним нормам. Відсутнє опалення, на стелі та стінах ярко виявлені сліди грибкової інфекції.
Також, Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області було укладено договір про оренду невідомого приміщення у м. Маріуполь, розміром 194 кв.м. без пояснення необхідності останнього. В приміщенні відсутнє опалення та знаходиться в незадовільному стані, що унеможливлює роботу апарату Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області
Додатково зазначаємо, що 04.11.2019, під час проведення перевірки діяльності Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, було виявлено факт крадіжки майна та документації із розпорядженнями землями сільськогосподарського призначення державної власності на території Донецької області із приміщення Головного управління за адресою м. Маріуполь, пл. Машинобудівників, 1, про що було повідомлено правоохоронні органи.
Відповідно до акту перевірки діяльності Головного управління порушення, вчинені начальником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Якименком І.В. та в.о. начальника фінансового управління – головним бухгалтером Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Ільїною О.А. при нарахування та виплаті заробітної плати, призвели до розтрати коштів Державного бюджету в загальній сумі 715083,64 грн., в тому числі на заробітну плату – 586134,13 грн., на сплату ЄСВ – 128949,51 грн.
Також, станом на 01.10.2019 претензійно-позовна робота Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області велась на не належному рівні. Тільки у 2019 році сума судового збору, яку сплачено за позовами до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області складає
19392,80 грн.
Було виявлено надання переваг начальником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Якименком І.В. та в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Штагером Д.О. при поновленні договорів оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення спричинило недонадходження коштів від оренди землі до бюджетів різних рівнів на загальну суму 2444314,00 грн.
Додатково було викрито факти підписання наказів начальником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Якименком І.В. та в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тазієвим Д.Р. про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, під час яких безпідставно скасовувались накази про включення до земельних торгів у формі аукціонів, що призвело до значних втрат Державних бюджетів різних рівнів. Крім того, виявлені факти роздачі земельних ділянок, що є власністю громадян – земельні частки (паї).
Крім того, в.о. начальником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тазієвим Д.Р. при підписанні наказів про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою порушено вимоги частини третьої статті 136 Земельного кодексу України, що призвело до не до надходження коштів за оренду земельної ділянки площею 52,0000 га до бюджетів різного рівня.
Управлінням з контролю за використанням та охороною земель під керівництвом Тазієвим Д.Р. проводились перевірки додержання вимог земельного законодавства на земельних ділянках та, під час виявлення порушень, не нараховувалась шкода, що вказує на значні втрати державного бюджету.
Зважаючи на вищевикладене, Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області наразі ведеться робота по вжиттю відповідних заходів реагування, а саме вже передані матеріали перевірки до правоохоронних органів з метою вжиття заходів до співробітників Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, якими були порушені норми законодавства України під час здійснення своїх повноважень, перевищені свої службові повноваження, а також прийняті необґрунтовані рішення.
Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Державної служби України х питань геодезії, картографії та кадастру від 15.11.2019 № 296 «Про тимчасове переміщення Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області», наказу Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області від 18.11.2019 № 273 «Про тимчасове переміщення Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області», прийнято рішення, про переміщення Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області з приміщення за адресою: 87551, Донецька область, площа Машинобудівників, 1 до приміщення за адресою: 84313, Донецька область,
м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 16, із відповідною зміною юридичної адреси.
Метою переміщення є оптимізація роботи та налагодження співпраці з Донецькою облдержадміністрацією,  її структурними підрозділами та іншими державними органами на території Донецької області.
Переміщення не несе за собою додаткових фінансових витрат. Наразі, вже є орендовано приміщення за 1 грн. у м. Краматорськ.
На сьогоднішній день, завдяки сумлінній праці фахівців структурних територіальних органів Головного управління, на яких з 03.10.2019 були покладені обов’язки співробітників апарату Головного управління, ведеться робота по виведенню з кризового стану Головного управління.
Окремо, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру вирішується питання стосовно притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Якименка І.В., заступника начальника – начальника управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тазієва Д.Р.