За результатами перевірки Покровської сільської ради  державними інспекторами з контролю за використанням та охороною земель Управління з контролю за використанням та охороною земель були встановлені   факти порушення норм законодавства з боку представників органу місцевого самоврядування за період  з 2011 року по теперішній час. Перевірено було більш п’ятисот  прийнятих рішень щодо земельних відносин. Наразі по деяким  матеріали передані до правоохоронних органів.

Так, у жовтні 2011 року посадовими особами Іллічівської (Покровської) сільської ради Мангушського району Донецької області всупереч статтям 12, 83 Земельного кодексу України та статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування» перевищуючи свої службові повноваження, можливо умисно,  було підготовлено 20 проектів рішень Іллічівської (Покровської) сільської ради «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для житлового будівництва та обслуговування господарських будівель» відповідно до яких Іллічівська (Покровська) сільська рада надала дозволи на розробку проектів щодо відведення земельних ділянок для житлового будівництва та обслуговування господарських будівель.

Фактично ж земельні ділянки на які надані дозволи, розташовані поза межами населеного пункту с. Покровське (с. Іллічівське) Мангушського району Донецької області та відносяться до земель сільськогосподарського призначення державної власності.

По даному факту відкрито кримінальне впровадження.

Окрім цього, протиправно передана у власність земельна ділянка сільськогосподарського призначення державної форми власності площею 1,5000 га, місцезнаходження якої –  за межами населеного пункту с. Покровське (с. Іллічівське). У подальшому ділянці присвоєно кадастровий номер (1423982200:01:000:0879). Фізичній особі надана згода на розробку проекту відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності площею 2,0000 га теж розташованої за межами населеного пункту с. Іллічівське(с. Покровське).

На теперішній час  правоохоронні органи здійснюють слідчі дії.

У зв’язку з наявними фактами  державні інспектори направили клопотання до органу місцевого самоврядування й виконавчої влади про приведення розпорядчих документів відповідно до чинного законодавства.

По іншим порушенням провадження тривають.

Необхідність впровадження системного контролю за використанням земель сільськогосподарського призначення неодноразово наголошувалася з огляду на чисельні факти  порушень у цій сфері. Посиленої уваги та перевірки потребують випадки самозахоплення земель, нецільового їх використання, а також погіршення якості ґрунтів внаслідок застосування інтенсивних технологій.

 

Управління з контролю за використанням та охороною земель