Станом на 10.10.2019 року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області в частині державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель здійснено наступні заходи.
Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель обстежено всього на території Донецької області 167 об’єктів – земельні ділянки загальною площею 3418,4367 га, на 105 земельних ділянках площею 1101,2814 га виявлено порушення земельного законодавства.
Перевірено 1706 рішень органів місцевого самоврядування, в тому числі 136 рішень прийнятих з порушенням вимог земельного законодавства. Внесено 52 клопотання до органів місцевого самоврядування.
Державними інспекторами вчинені заходи по усуненню порушень дотримання вимог земельного законодавства: видано 88 приписів на площу 682,0374 га, складено 49 протоколів на площу 321,3223 га, винесено постанов – 49 на суму 11 560 грн.
Порушниками виконано 43 постанови та сплачено в добровільному порядку 10 540 грн.
Розраховано розмірів шкоди, завданої державі у зв’язку з порушенням земельного законодавства – 39, сплачено у добровільному порядку порушниками по 22 розрахункам. Передано матеріалів до правоохоронних органів 20 на площу 293,1797 га.
Розглянуто 26 звернень громадян та юридичних осіб та 37 вимог органів прокуратури та листів інших правоохоронних органів з питань здійснення заходів державного нагляду (контролю).
Довідково:
Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:
🔹забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
🔹забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;
🔹запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
🔹забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.