Для підвищення комфорту та зручності громадян  з метою вдосконалення програмного забезпечення Державного земельного кадастру Державна служба з питань  геодезії, картографії та кадастру запустила онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок. Ця послуга впродовж року відпрацьовувалася в статусі пілотного проекту на території Чернігівської області, а тепер її розповсюджено на всю територію України.

Як зазначив на своїй сторінці в Facebook    перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк «Новий функціонал дозволяє сертифікованим інженерам- землевпорядникам подавати заявку на реєстрацію ділянки онлайн та є частиною стратегії clerk-free, яка останні три роки запроваджується в сфері земельних відносин. Тобто тепер (звичайно за умови бездоганно оформлених відсканованих документів, завірених електронним цифровим підписом землевпорядника) кадастровий реєстратор не зможе відмовити в прийнятті документів та реєстрації ділянки за надуманими (корупційними) приводами, що було можливе при фізичній подачі документів».

Онлайн-заявка на реєстрацію ділянки одразу відображається в системі, і у кадастрового реєстратора вмикається зворотній відлік терміну, який відведений законодавством на внесення відомостей до Державного земельного кадастру – 14 днів.

Даним фунціоналом неможливо скористатися у разі внесення відомостей в Державний земельний кадастр про земельні ділянки, утворені шляхом поділу або об’єднання, а також для земельних ділянок , що вносяться на підставі існуючого державного акта або договору оренди без кадастрового номеру.

Сервіс подання заяви та документації щодо державної реєстрації земельної ділянки доступний на сайті http://wikimap.dzk.gov.ua.

Послуга подачі заяви щодо державної реєстрації земельної ділянки доступна в електронному кабінеті https://e.land.gov.ua.
Запрошуємо вас скористатися електронними послугами  Держгеокадастру.

Раніше в Україні запрацювала онлайн-реєстрація договорів оренди сільгоспземлі