9 червня 2021 року Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки USAID «АГРО» провела другу онлайн-конференцію у форматі круглого столу в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами.

Круглий стіл відбувся для учасників з Донецької області. Серед ключових питань, що піднімалися учасниками:

  • Роз’яснення процедури проведення земельних торгів.
  • Розробка технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель колективної власності колишніх КСП та розпорядження ними.
  • Процедура отримання копій договорів оренди, укладених Держгеокадастром на земельні ділянки, що були передані у комунальну власність.

У заході наживо взяли участь 65 представників об’єднаних територіальних громад Донецької області.

На питання учасників відповідали:

Іван Якименко, заступник начальника ГУ Держгеокадастру в Донецькій області, Назар Прокопенко, в.о. начальника юридичного управління ГУ Держгеокадастру в Донецькій області, Лариса Клочко, заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру в Донецькій області, Роман Лещенко, Міністр аграрної політики і продовольства України, Сергій Завадський, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО», Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, Резникова Катерина, експерт Всеукраїнської асоціації громад, Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ КМУ (Кабінету Міністрів України), Ксенія Бережна, головний спеціаліст Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, Данило Кінь, представник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії.

Сергій Завадський зокрема зазначив, що, в рамках програми підтримки Держгеокадастру сільськими громадами був внесений Законопроєкт № 2194, який передбачає не лише реформування системи державних органів, а і децентралізацію щодо розширення повноважень громад. Підкреслив, що продовжуватиметься робота над запровадженням нових електронних сервісів та реалізацією функціонування національної інфраструктури геопросторових даних.

«Після першого круглого столу головне управління веде активний діалог з обєднаними громадами, який дозволив визначити відповідальних за цей напрямок осіб в управлінні. Також була надана низка роз’яснень стосовно архівів. Головне управління Держгеокадастру Донецької області готове надавати інформацію та матеріали або копії з архівів і співпрацювати з громадами», – наголосив Іван Якименко.

Сергій Кубах підсумував: «Згідно із Законом №1423 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» землі перейшли у комунальну власність громад, разом з повноваженнями до громад перейшла і велика відповідальність за майбутнє українських земель».

Програма USAID «АГРО» продовжує підтримувати економічний розвиток громад, тому Сергій Кубах пропонує використовувати інструментарій управління 2.0, який був розроблений в рамках програми.

Запис круглого столу у Донецькій області можна переглянути за посиланням.