Щороку в третій четвер травня (будній день) відзначається  всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок. Це свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

Це свято зародилось у 2006 році, як студентський флешмоб у Чернівцях. У 2010 році до свята приєдналися інші міста України. П’ятирічний ювілей свята (2011) ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці: на Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. З 2014 року свято ознаменувалося всесвітнім масштабом, до акції долучилися близько 50-ти країн світу.

Сьогодні, 18 травня 2017 року, співробітники Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, як і більшість українців, стали до роботи в вишиванках.

viber image