zemlya

У 2015 році на захист інтересів держави за дорученням Генеральної прокуратури України правоохоронними органами м. Києва  було відкрито кримінальне провадження по фактам відчуження у приватну власність фізичним особам земель сільськогосподарського призначення на території Спартаківської та Пісківської сільських рад Ясинуватського району.

Близько п’яти тисяч гектарів землі вартістю понад 170 млн. грн., розташованих на вказаних територіях за результатами нотаріальних дій  приватних нотаріусів м. Києва, опинилися у приватній власності фізичних осіб. Для чого були використані  підроблені документи.

Розбіжності в інформації виявлені спеціалістами Управління Держземагентства в Ясинуватському районі Донецької області  при веденні Державного земельного кадастру за результатами оброблення інформації про речові права, що надходить від Укрдержреєстра.

Дружківський міський суд Донецької області  погодився з доводами прокурора та задовільнив позов у повному обсязі.

До земель державної власності сільськогосподарського призначення, землекористувачами яких є підприємства Донецького інституту агропромислового виробництва Української Академії аграрних наук, повернені сільськогосподарські угіддя у тому числі особливо цінні землі на яких Академією проводяться дослідження, як то в галузях ґрунтознавства, агрохімії, землеробства, агроекології, водних проблем і меліорації земель, сільськогосподарської мікробіології, органічного виробництва сільськогосподарської продукції, інженерно-технологічних засад створення екологічно безпечних промислових біотехнологій та обладнання для виробництва і застосування в агробіоценозах препаратів біологічного захисту рослин,  так і пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства.

По фактам шахрайського заволодіння державними землями триває досудове розслідування, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань по  ч. 4 ст. 190 УК Украины и ч. 4 ст. 358 УК Украины.

Інформація отримана з сайта прес-служби прокуратури м. Києва.